За хвилини до Аварії

"За хвилини до..." - проєкт до 38-х роковин аварії на ЧАЕС, в якому розповімо вам про хід подій в ніч з 25-26 квітня 1986 року.

 

На Чорнобильській АЕС завершено інспекційне обстеження ДІЯРУ

У період з 17 по 19 квітня 2024 року Державна інспекція ядерного регулювання України (далі: ДІЯРУ) провела інспекційне обстеження Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС».

 

На ЧАЕС відбулася 25-та ротація місії МАГАТЕ

Міжнародне агентство з атомної енергії здійснило 25-ту ротацію персоналу своєї постійної моніторингової місії на Чорнобильській АЕС.

 

Збір макулатури

До Дня довкілля організація молоді ППО ЧАЕС провела екологічну акцію. В рамках акції відбувся збір макулатури у приміщеннях офісного та навчально-тренувального центрів ДСП ЧАЕС. Загалом було зібрано 531 кілограм використаного паперу та картону, що у підсумку дозволило виручити 1580 гривень. Як повідомив заступник голови чорнобильської “молодіжки”, oператор устаткування для подавлення радіоактивності та дезактивації 4 розряду ЦЕОУ(НБК) Євген Кигим, усі зібрані кошти будуть спрямовані на потреби працівників ЧАЕС, які служать у Збройних силах України.

 

День українського добровольця. Інтерв'ю з одним з добровольців ЧАЕС

14 березня в Україні відзначається День добровольця. День чоловіків та жінок, які пожертвували комфортом, хорошою роботою, сімейним життям, своїм здоров'ям та багатьма іншими речами заради незалежності України Ми записали інтерв'ю з працівником ЧАЕС, який з 24 лютого 2022 року, так само, як і багато інших його колег, приєднався до територіальної оборони.

 

Звітна конференція первинної профспілкової організації ЧАЕС

26 лютого відбулася звітна конференція первинної профспілкової організації ЧАЕС, в якій взяли участь 62 делегати. Деякі з них були присутні у режимі онлайн через вахтовий режим роботи. А також — голова Атомпрофспілки Матов Валерій та народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк . На конференції було представлено звіт про роботу профспілкового комітету ППО ЧАЕС за період з лютого 2023 по лютий 2024. Конференція визнала роботу профспілкового комітету ППО ЧАЕС за звітний період задовільною.

 

Кардіоскринінг на Чорнобильській АЕС з участю Інституту серця МОЗ

23 лютого в офісному центрі Чорнобильської атомної електростанції відбувся четвертий кардіоскринінг працівників підприємства.

 

ЧАСТИНА 5 | ЧАЕС. Хроніка окупації. Наслідки

Понад місяць тривала окупація промислового майданчика Чорнобильської АЕС військами російської федерації. У цьому відео ми покажемо вам інтервʼю з очевидцями цих подій. ЧАСТИНА 5 | ЧАЕС.

Хроніка окупації. Наслідки:
• Наслідки
• Плинність кадрів
• Реакція

 

Візит учасників міжнародного форуму на ЧАЕС

31 січня Чорнобильську атомну електростанцію та зону відчуження відвідали учасники Міжнародного довкіллєвого форуму “United for Nature. Agenda for Ukraine”.

 

Міфи ЧАЕС: Наприкінці 60'х ЧАЕС мала іншу назву

Серія відеороликів, які покликані зруйнувати чи підтвердити популярні міфи навколо ЧАЕС. Міф №5: Наприкінці 60'х ЧАЕС мала іншу назву.

 

Залаштунки харчування на ЧАЕС: запаси їжі, ціни, вахти та реформи у 2024 році

Про те, що залишається за лаштунками організації харчування на ЧАЕС: запаси їжі, постачальників, виклики вахтового режиму, а також, які зміни відбудуться у харчуванні персоналу цього року, дивіться у інтерв’ю з очільницею відділу організації харчування ЧАЕС Ольгою Бічко.

 

Майданчик ЧАЕС засвітився: завершено роботи з освітлення пішохідних маршрутів

Наприкінці 2023 року на майданчику ЧАЕС завершилися роботи з проєкту освітлення пішохідних маршрутів від робочих місць персоналу до місць його міжзмінного відпочинк

 

2023: Підсумки року, звіт головного інженера ЧАЕС

Головний інженер ЧАЕС Олександр Тітарчук розповідає про основні здобутки 2023 року.

 

Виклики поводження з паливовмісними матеріалами. Круглий стіл

30 листопада відбувся круглий стіл «Виклики поводження з паливовмісними матеріалами». Паливовмісні матеріали — пошкоджене внаслідок аварії ядерне паливо 4-го блоку ЧАЕС, а також інші матеріали, до складу яких (≥ 1 вагового відсотка) входить ядерне паливо. Наприклад, до таких матеріалів належать суміші, розплави, розчини, сполуки, пил тощо. Найвідомішим прикладом паливовмісних матеріалів є так звана «слонова нога».

 

Міфи ЧАЕС: Персонал ЧАЕС мусить працювати у захисних костюмах та протигазах

Серія відеороликів, які покликані зруйнувати чи підтвердити популярні міфи навколо ЧАЕС. Міф №4: Персонал ЧАЕС мусить працювати у захисних костюмах та протигазах.

 

Чорнобильську АЕС відвідала місія МАГАТЕ

7-8 листопада міський офіс ЧАЕС та промисловий майданчик станції відвідали експерти місії МАГАТЕ. Мета візиту — оцінка результатів попередніх місій МАГАТЕ та аналіз актуальних потреб станції у матеріально-технічній і гуманітарній допомозі.

 

У славутицькому офісі ЧАЕС успішно пройшло спеціальне об'єктове навчання

14 листопада персонал офісу ЧАЕС у місті Славутич взяв участь у спеціальному об'єктовому навчанні. За легендою усі працівники, які перебували на робочих місцях, повинні були пройти до протирадіаційного укриття згідно з розробленим маршрутом. Мета навчання — відпрацювання порядку дій персоналу на випадок аварійних ситуацій, а також перевірка злагодженості роботи осіб, відповідальних за евакуацію (оголошення команди на евакуацію, відкриття евакуаційних виходів, організація персоналу тощо).

 

Детальна цифрова копія ЧАЕС вже «онлайн»! Що таке інформаційна модель ЧАЕС?

Перша будівля на території ЧАЕС з'явилися на початку 1970'х років. Остання — у 2021. Не дивлячись на різницю у понад 50 років, усі ці будівлі було перенесено у так звану систему інформаційної підтримки зняття з експлуатації — детальну комп'ютерну 3D-модель Чорнобильської станції. Система інформаційної підтримки міcтить не лише стіни та дахи будівель. Вона також включає їх внутрішні приміщення, точні цифрові копії важливого обладнання та механізмів, а також — документацію, що фіксує усі зміни, яких зазнають об'єкти. Тобто по суті 3D модель ЧАЕС, про яку ми говоримо, — це повноцінний цифровий двійник станції, який одни-в-один відображає її нинішній стан. Для чого розроблявся такий двійник, яка історія цього проєкта та чим він корисний для працівників станції, дивіться у нашому відео!

 

ЧАЕС підписала договір про співпрацю з КПІ. Про що йде мова?

Чорнобильська АЕС стає офіційною навчально-практичною базою для Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського. Відповідну угоду про дуальну освіту між ЧАЕС, КПІ та містом Славутич було підписано 20 вересня 2023 року. Відтепер студенти одного з найпрестижніших технічних вишів України зможуть проходити на ЧАЕС навчальну практику, а підготовка необхідних фахівців вестиметеся в у місті-супутнику ЧАЕС Славутичі.

 

Семінар з поводження з відпрацьованим ядерним паливом

21-22 вересня Чорнобильська АЕС долучилася до організації та участі у міжнародному воркшопі «Spent Nuclear Fuel Management». Мета події — фахове обговорення питань поводження з відпрацьованим ядерним паливом та управління старінням відпрацьованого ядерного палива.

 

Як ЧАЕС виготовляє бочки для рідких радіоактивних відходів

Одним з побічних продуктів роботи Чорнобильської АЕС є радіоактивні відходи. Основою інфраструктури поводження з цими відходами на майданчику станції виступають два об’єкта: промисловий комплекс з поводження з твердими РАВ та завод з переробки рідких РАВ. Головна задача цих об’єктів — підготовка РАВ до захоронення. А саме — упаковування відходів у залізні бочки, у яких вони і будуть захоронені у спеціальних пунктах на території зони відчуження. Усі залізні бочки ЧАЕС виробляє для себе самостійно. Як триває процес виготовлення від металевого листа до готового виробу дивіться у нашому відео.

 

Персонал ЧАЕС на Смоленській АЕС. Коментар архівного відео від провідного інженера управління блоком

1993 року зміна щита управління енергоблоком №3 взяла участь у міжнародних змаганнях операторів на Смоленській атомній електростанції. Ми знайшли відеозйомку з цієї події та попросили прокоментувати її одного з учасників тих змагань — Віктора Кучинського.

 

Radiation Safety Lab у місті Славутич

7-11 серпня у місті-супутнику ЧАЕС Славутичі проходила Radiation Safety Lab. Подія стала майданчиком для обміну досвідом між спеціалістами у сфері радіаційної безпеки. Чорнобильська АЕС виступила співорганізатором та учасником події, зокрема програма передбачала дві лекції від працівників станції.

 

ЧАЕС відвідала очільниця канадського регулюючого органу

17 серпня промисловий майданчик ЧАЕС відвідала пані Руміна Велші — президентка Канадської комісії з ядерної безпеки. Візит відбувся у супроводі представників Державної інспекції ядерного регулювання України. Канадська комісія з ядерної безпеки (Canadian Nuclear Safety Commission; CNSC) є органом, що регулює використання ядерної енергії та матеріалів у Канаді. Метою візиту було продемонструвати підтримку та солідарність міжнародної спільноти, а також переконатися, у подоланні яких викликів та потреб Україна потребує негайної допомоги.

 

50 років електричному цеху ЧАЕС. Історія підрозділу

12 липня найбільший підрозділ ЧАЕС — електричний цех — відсвяткував своє 50-річчя.

 

Науковий ядерний хаб у місті Славутич: роль ЧАЕС, малий ядерний реактор та робототехніка

За останні кілька тижнів українські ЗМІ облетіла новина про створення у місті-супутнику ЧАЕС Славутичі ядерного наукового хабу. Що ж таке цей хаб, яку роль у його створенні відіграє Чорнобильська АЕС, які терміни відведено на створення хабу — відповіді на ці та інші питання дає міський голова Славутича Юрій Фомічев.

 

Радіаційна та екологічна безпека України. ЧАЕС — місце зустрічі іноземних дипломатів

17 липня на Чорнобильській АЕС відбулася зустріч із главами та представниками іноземних представництв та місій, акредитованих в Україні. Захід відбувся на виконання доручення Президента України та була присвячена реалізації Формули миру, зокрема виконанню пунктів, які стосуються ядерної і радіаційної безпеки.

 

«Собаки Чорнобиля»: Жодних нових цуценят за останні 7 місяців

На початку червня в Україні перебувала команда Фонду чистого майбутнього — американської організації, завданням якої є соціальна підтримка громад міст Іванків та Славутич, а також фінансова підтримка підприємств зони відчуження, зокрема і ЧАЕС. Одним з проєктів Фонду є «Собаки Чорнобиля», мета якого — шляхом стерилізації собак зменшити їх популяцію природним шляхом, тим самим створити безпечніші умови для працівників ЧАЕС та зони відчуження. Окрім стерилізації усі собаки проходять медичний огляд та вакцинацію.

 

Міжнародний семінар «Цифрові двійники у життєвому циклі об'єктів ядерної енергетики»

2-3 червня спеціалісти ЧАЕС беруть участь у міжнародному семінарі INUDECO «Цифрові двійники у життєвому циклі об'єктів ядерної енергетики. Від створення АЕС до експлуатації та виведення з експлуатації». Цифровий двійник (Digital Twin) — це комплексна цифрова модель середовища або системи, яка використовує реальні дані для створення симуляцій і прогнозування без впливу на реальний аналог. На семінарі ЧАЕС представлена доповіддю експертів відділу стратегічного планування станції «Інформаційна модель Чорнобильської АЕС у поєднанні з інформаційною системою підтримки зняття з експлуатації».

 

Від «Джокера» до Boston Dynamics | Ро́боти ЧАЕС: невдалий експеримент чи перспективний напрямок?

З початку свого існування і аж до сучасної історії ЧАЕС була пов'язана з ро́ботами. Особливе місце в історії зайняли події, пов'язані з ліквідацією наслідків Чорнобильської катасрофи, яка показала, на скільки ці ро́боти безпорадні у боротьбі з радіацією. Щоправда, на цьому спроби розвинути роботизацію майданчика не припинилися. Дивіться відео, щоб дізнатися, що ж таке ро́боти ЧАЕС: невдалий експеримент чи перспективний напрямок?

 

Візит Національної академії наук на ЧАЕС

24 травня зону відчуження та Чорнобильську АЕС із робочим візитом відвідали представники керівного складу Національної академії наук України на чолі з президентом НАН України Анатолієм Загороднім. Метою візиту є поглиблення наукового супроводу робіт у зоні відчуження, зокрема і робіт щодо виведення Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. На промисловому майданчику Чорнобильської АЕС відбулася робоча зустріч кирівницвта НАН України із головою ДАЗВ Євгеном Крамаренком, виконувачем обов'язків генерального директора ДСП ЧАЕС Валерієм Сейдою та мером міста-супутника ЧАЕС Славутич Юрієм Фомічевим.

 

ЧАЕС відвідав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України

26 квітня, у 37 річницю Чорнобильської катастрофи, промисловий майданчик станції відвідав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Як данина пам'яті полеглим ліквідаторам пан Стрілець та учасники делегації доєдналися до персоналу ЧАЕС у традиційній церемонії покладання квітів до пам'ятника жертвам катастрофи. Після церемонії відбулося вручення почесних відзнак працівникам Чорнобильської АЕС.

 

Телефонні розмови у НІЧ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ Катастрофи 1986 року

На атомних електростанціях усі вхідні та вихідні дзвінки на станціонарні телефони щитів управління енергоблоком обов'язково записуються. За необхідності, телефонні бесіди розшифровуються і заносяться у журнал службово-оперативних переговорів. Так сталося і у ніч Чорнобильської катастрофи 26 квітня 1986 року. Однак, текст цих переговорів донедавна зберігався під грифом «Таємно». Скоріш за все, записи розмов, записані на магнітну стрічку, розшифровували КДБ-шні спеціалісти, які не знаючи станційної термінології, часто не розуміючи, чий голос вони чують у даний момент та крізь шуми і перебої у зв'язку, намагалися покласти все почуте на папір. Результат такої роботи дещо спотворює достовірність даних та інколи суперечить логіці, однак, за допомогою радіо-постановки ми все ж спробували відтворити хронологію подій згідно із записами.

 

Особливості медогляду персоналу ЧАЕС у 2023 році

Інформація про особливості медогляду персоналу ЧАЕС у 2023 році від Олени Суганяки — лікаря-профпатолога кабінету медичних оглядів Славутицької міської лікарні.

 

Візит віцеканцлера Німеччини у місто Славутич

3 квітня місто-супутник ЧАЕС Славутич відвідали Віцеканцлер Німеччини, Федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Габек та пані Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен. Подія відбулася у рамках заходів до 37-х роковин Чорнобильської катастрофи. Під час візиту висока делегація зустрілася з мером міста Славутич, адміністрацією ЧАЕС та працівниками станції, які пережили російську окупацію у лютому-березні 2022 року

 

Інститут серця МОЗ на ЧАЕС: фахова робота з серцевими проблемами атомників

22 березня у офісі ЧАЕС у місті Славутич вели прийом лікарі-кардіологи Інституту серця міністерства охорони здоров'я України. Подія була організована МАГАТЕ на запит Чорнобильської АЕС.

 

Тренінг з надання допомоги при психологічних травмах

У березні у місті-супутнику ЧАЕС Славутичі проходила серія онлайн-тренінгів з надання допомоги при психологічних травмах, проведення психоосвітніх сеансів і застосування технік відновлення. Тренінги проводяться на запит Чорнобильської АЕС за підтримки Паризького центру Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують атомні електростанції. Протягом місяця практичні психологи міста слухали експертів відділу травм, криз і конфліктів Автономного університету Барселони. Серед слухачів були психологи навчально-тренувального центру ЧАЕС, соціально-психологічного центру міста Славутич, шкільні психологи та інші. Здобуті навички дозволять славутицьким психологам застосувати нові іноземні практики при роботі з персоналом ЧАЕС, який пережив окупацію, з членами родин полонених нацгвардійців, родинами загиблих воїнів та іншими категоріями мешканців, які потребують психологічної допомоги.

 

Благодійна допомога ЧАЕС: станція отримала дозиметричне обладнання

На початку березня 2023 промисловий майданчик Чорнобильської АЕС відвідали представники Фонду чистого майбутнього (США). Головним завданням їх візиту була доставка та передача закупленого Фондом дозиметричного обладняння.

 

День українського добровольця. Інтерв'ю з одним з добровольців ЧАЕС

14 березня в Україні відзначається День добровольця. День чоловіків та жінок, які пожертувавли комфортом, хорошою роботою, сімейним життям, своїм здоров'ям та багато чим іще заради боротьби за свободу та незалежність України. Ми записали інтерв'ю з працівником ЧАЕС, який з 24 лютого 2022 року, як і багато інших його колег, став до лав ЗСУ як доброволець.
• Як долучитися до ЗСУ?
• Чим допомагати військовим?
• Чому інколи не попереджають про військові навчання навколо міста-супутника ЧАЕС Славутича?

Відповідь на ці та інші питання дивіться прямо зараз у нашому відео.

 

Звітна конференція первинної профспілкової організації ЧАЕС

У суботу 25 лютого відбулася звітна конференція ППО ЧАЕС. Частина учасників конференції та делегатів була присутня у режимі онлайн через вахтовий режим роботи працівників станції. У конференції взяло участь 55 делегатів із 67 обраних. А також — голова Атомпрофспілки Валерій Матов та працівники апарату ЦК профспілки. На конференції було заслухано звіт про роботу профкому ППО ЧАЕС за 2021-23 роки. Делегатами конференції її було визнано задовільною.

 

Візит посла Франції на Чорнобильську АЕС

06 лютого з офіційним візитом Чорнобильську АЕС відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пан Етьєн де Понсен.

 

Цілодобова присутність МАГАТЕ на ЧАЕС. Деталі нового постійного представництва

18 січня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі відвідав Чорнобильську АЕС. Одним із завдань візиту делегації МАГАТЕ в Україну було обговорення створення на українських атомних електростанціях постійних представництв МАГАТЕ. Метою таких представництв є зменшення ризиків виникнення ядерної аварії або інцидентів, а також контроль забезпечення ядерної безпеки, захищеності та фізичного захисту на атомних станціях України, які знаходяться в умовах повномасштабної війни з боку російської федерації.

 

Візит посла Франції на Чорнобильську АЕС

06 лютого з офіційним візитом Чорнобильську АЕС відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пан Етьєн де Понсен.

 

ЧАЕС 2022: Підсумки року

Для ЧАЕС 2022-й мав бути черговим роком здобутків. Роком, коли б ми продовжили виконувати свою роботу, перетворюючи Чорнобильську станцію на все більш безпечне місце. Але...

 

Місія МАГАТЕ. Міжнародна підтримка безпеки ЧАЕС

22-24 листопада на проммайданчику ЧАЕС працювала місія МАГАТЕ. Місія відбулася в рамках Плану дій з надання допомоги, підписаного між Україною та МАГАТЕ. Мета Плану — надання технічної допомоги Україні у сфері ядерної безпеки та захищеності.

 

Працівники ЧАЕС на відбудові МИКОЛАЄВА

У листопаді у Миколаєві працювала команда волонтерів з міста Славутич. Серед волонтерів були також теперішні та колишні працівники Чорнобильської АЕС.

 

Сучасний стан НБК: наслідки окупації та поточні роботи

29 листопада виповнюється рівно шість років від моменту встановлення арки нового безпечного конфайнмента у своє проєктне положення. Понад 30 тисяч тонн металу та сталі накрили собою зруйнований 4-й енергоблок ЧАЕС.

 

Як ЧАЕС перейшла на ВАХТОВИЙ РЕЖИМ роботи? Знову...

Доставка, проживання та харчування. Нові виклики для персоналу ЧАЕС при переході на вахтовий метод роботи.

 

«Відновимо роботу хоч завтра» | Стан справ на сховищах ядерного палива ЧАЕС

У вересні увесь оперативний персонал, що бере участь у поводженні з відпрацьованим ядерним паливом ЧАЕС, проходив практичне навчання з відпрацювання навичок роботи з паливом. Для чого необхідне таке навчання та у якому стані перебувають сховища ядерного палива ЧАЕС, дивіться у нашому відео.

 

ЧАСТИНА 4 | ЧАЕС. Хроніка окупації. Деокупація

Понад місяць тривала окупація промислового майданчика Чорнобильської АЕС військами російської федерації. У цьому відео ми покажемо вам інтервʼю з очевидцями цих подій:
• Російські окупантські генерали
• Як брали у полон нацгвардійців
• Відхід окупантів з ЧАЕС
• Прибуття ЗСУ

 

ЧАСТИНА 3 | ЧАЕС. Хроніка окупації. Опір

Понад місяць тривала окупація промислового майданчика Чорнобильської АЕС військами російської федерації. У цьому відео ми покажемо вам інтервʼю з очевидцями цих подій:
• Рота охорони Славутича
• Штурм міста
• Мирний мітинг славутичан

 

ЧАСТИНА 2 | ЧАЕС. Хроніка окупації. Напруга

Понад місяць тривала окупація промислового майданчика Чорнобильської АЕС військами російської федерації. У цьому відео ми покажемо вам інтервʼю з очевидцями цих подій:
• Знеструмлення
• Ротація персоналу

 

ЧАСТИНА 1 | ЧАЕС. Хроніка окупації. Початок

Понад місяць тривала окупація промислового майданчика Чорнобильської АЕС військами російської федерації. У цьому відео ми покажемо вам інтервʼю з очевидцями цих подій:
• Захоплення станції
• Життя в окупації
• Харчування на ізольованій АЕС

 

Радіаційна безпека на ЧАЕС під час і після окупації

З 24 лютого по 31 березня Чорнобильська АЕС перебувала під окупацією військами росії. У цьому відео ми розповімо про те, які наслідки це мало для радіаційної безпеки на станції.

 

Протиаварійне тренування з евакуацією персоналу

В ході чергового протиаварійного тренування, котре відбулося у славутицькому офісі Чорнобильської АЕС 30 травня, працівники станції відпрацювали алгоритм евакуації до захисної споруди у разі оголошення повітряної тривоги. Близько 200 осіб, які перебували на час оголошення навчальної тривоги, залишили свої робочі місця та організовано пройшли до споруди цивільного захисту, де ознайомилися із облаштуванням та режимом функціонування цього об'єкту.

 

Допомога від ПРОФСПІЛКИ ЧАЕС: Чернігівський Політех, новий РЕАНІМОБІЛЬ ЧАЕС і міжнародна допомога

З початку повномасштабного вторгення військ російської федерації на територію України, первинна профспілкова організація ЧАЕС активно включилася у допомогу мешканцям міст Славутич та Чернігів. У яких напрямках працює профспілка розповідає голова ППО ЧАЕС Богдан Сердюк та його заступник Олександр Панченко.

 

Наслідки окупації ЧАЕС військами російської федерації

Понад місяць тривала окупація промислового майданчика Чорнобильської АЕС військами російсної федерації. У цьому відео ми покажемо вам невелику частину зйомок, де видно, у якому стані працівники станції знайшли свої робочі місця після того, як там жили і мародерили російські солдати.

 

На ЧАЕС відновлено проведення протиаварійних тренувань

16 травня на Чорнобильській АЕС успішно проведено спільне протиаварійне тренування. Це — перше тренування після звільнення майданчика станції від окупаційних військ російської федерації. Тема тренування — пожежа в основному об'ємі НБК із погіршенням радіаційної обстановки.

 

Резніков, Монастирський, Галущенко | Візит урядовців на звільнену ЧАЕС

12 травня міністр оборони України Олексій Резніков, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський та міністр енергетики Герман Галущенко відвідали майданчик ДСП «Чорнобильська АЕС». У рамках візиту міністри урочисто нагородили військовослужбовців ЗСУ, НГУ, прикордонників та працівників підприємств зони відчуження.

 

Окупація ЧАЕС: інтервʼю з очевидцями

З 24 лютого по 02 квітня 2022 року у наслідок повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, Чорнобильська АЕС перебувала під окупацією військ рф. У цьому інтервʼю ви почуєте розповідь двох начальників зміни станції, які зголосилися поїхати добровольцями на окуповану ЧАЕС на заміну персоналу, який вдалося доставити додому у рамках ротації 20 березня 2022.

 

ЧАЕС за 10 хвилин. Що ви побачите під час туру всередину Чорнобильської станції

Блочный щит управления энергоблоком №3, «золотой» коридор, мемориальная доска Валерию Ходемчуку, главные циркуляционные насосы и другие места, которые можно увидеть во время похода по маршруту «Базовый» внутрь Чернобыльской АЭС.

Випуск від 30 грудня

Підсумки року 2021

Дивіться у високій якості на YouTube

 

Святкування до Дня енергетика

 

Протиаварійне тренування

Дивіться у високій якості на YouTube

 

 

Випуск від 09 грудня

ChNPP UNCUT: Спогади ліквідаторів

Дивіться у високій якості на YouTube

 

 

Випуск від 02 грудня

Встановлення нових вітражів

 

Соціально-виробнича нарада

 

Випуск від 04 листопада

ЧАЕС-KAERI: «польові» випробування за участі корейських експертів

Дивіться у високій якості на YouTube

 

Випуск від 11 листопада

ChNPP UNCUT: Спогади Ліквідаторів. Андрій Зіненко

Дивіться у високій якості на YouTube

 

Випуск від 18 листопада

ІПБ АЕС та ПТЕМ: передпроєктні дослідження

 

Соціально-виробнича нарада

 

Візит Шведського агентства оборонних досліджень

Дивіться у високій якості на YouTube

 

Випуск від 28 жовтня

Соціально-виробнича нарада

 

Тренінг з радіаційної безпеки для спеціалістів зі США та Великої Британії

Дивіться у високій якості на YouTube

 

 

Випуск від 21 жовтня

На СВЯП-2 перевезено тисячну ВТВЗ

Дивіться у високій якості на YouTube

 

 

Випуск від 12 жовтня

ЧАЕС-Університет Бристоля: 3D-сканування та роботизовані платформи для дозиметричної розвідки

Дивіться у високій якості на YouTube

 

14 жовтня — День захисників і захисниць України

Випуск від 30 вересня

100 днів роботи нової ППО ЧАЕС. Інтерв'ю з Богданом Сердюком

 

Випуск від 16 вересня

Німецькі партнери Славутицької лікарні відвідали ЧАЕС

Дивіться у високій якості на YouTube

 

Випуск від 14 вересня

Соціально-виробнича нарада

 

Випуск від 09 вересня

Поводження з твердими радіоактивними відходами на ЧАЕС

Дивіться у високій якості на YouTube

 

Випуск від 02 вересня

«ЧАЕС-KAERI: дезактивація металу та бетону»

Дивіться у високій якості на YouTube

 

Найближчі події

24 травня 1978 р. 1 енергоблок було виведено на потужність 1000 МВт
11 червня 2001 року створено ДСП "Чорнобильська АЕС"

Розсилка новин